
Varenummer: 5090007
| Materiale | 100% polyester (100% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vask med lignende farver. Vask og tør før oplægning |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Skjulte stropper, Løbegang |
| Størrelse | 1 x B135 x H245 cm |
| Højde uden loops | 245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 350 g/m². |
| Design | Ensfarvet |
| Farve | Sand |
| Farvemetode | Dope-farvet |
| Producent |
Varenummer: 5090007
| Materiale | 100% polyester (100% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vask med lignende farver. Vask og tør før oplægning |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Skjulte stropper, Løbegang |
| Størrelse | 1 x B135 x H245 cm |
| Højde uden loops | 245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 350 g/m². |
| Design | Ensfarvet |
| Farve | Sand |
| Farvemetode | Dope-farvet |
| Producent |



