
Elevationsseng 180x200 cm med trådløs fjernbetjening. 2 madrasser med indbygget elevationsbund og pocket‑fjedre 225/m² fordelt på 9 komfortzoner. Polstret med åndbart Cooltex Breeze.
1 topmadras, 10 cm høj med praktisk hoved- og fodsnit. Med denne topmadras undgår du revnen mellem sengene, og snittet gør det muligt at hæve og sænke begge hoved- og fodsektioner uafhængigt af hinanden. Topmadrassen har en kerne af åndbar latex, som effektivt leder overskydende varme væk. Aftageligt og vaskbart betræk med en blød, kraftig quiltning. Betrækket har kølende og temperaturregulerende TEMPRAKON® space‑teknologi, som skaber et tørt og behageligt sovemiljø. Med fjernstyret orienteringslys under sengen. Ekskl. ben og sengegavl.
| Total højde inkl. ben | 53 cm |
|---|---|
| Gavl | Ekskl. |
| Størrelse | Bredde 180 cm, Længde 200 cm, Højde 53 cm |
| Størrelse | 180x200 |
| Fasthed | Meget fast |
| Fjedertype | |
| Kernehøjde | 18 cm |
| Komfortzoner | 9 |
| Komfortlag 1 (øverst) | 25 mm Cooltex Breeze 28kg/m³ |
| Springlag 1 (øverst) | 9, 12, , 1/1 |
| Fjedre/m² | 225 |
| Komfortlag 4 | 25 mm Cooltex Breeze 28kg/m³ |
| Springlag 2 | 6, 12, |
| Bolster | 100% polyester // 100% polyester |
| Materiale | Vævet |
| Quiltning | 3mm purskum |
| Polstring | 25 mm Cooltex Breeze 28kg/m³ |
| Skridsikker top | Ja |
| Farve | Lysegrå |
| Madrasfarve | Grå-42 |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Motor | Ja |
| Antal motorer | 1 |
| Fjernbetjening | Ja, trådløs med holder |
| Ben/meder | Ekskl. |
| Boxklemmer | Ekskl. |
| Egenskaber | 2-split topmadras med snit i hoved- og fodenden, Fjernstyret lys under sengen, Outlast |
| Kvalitet | GOLD |
| Garanti | 25 års madrasgaranti |
| Samle info | Samlet |
| Topmadras | |
| Størrelse | Bredde 180 cm, Længde 200 cm, Højde 10 cm |
| Topmadraskerne | Latex |
| Split | 2x64 |
| Bolstermateriale | 100% polyester |
| Komfortlag 1 (øverst) | 60 mm latex 55kg/m³ |
| Materiale | Vævet |
| Quiltning | 300g/m² polyester vattering + 15g/m² nonwoven polyester |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C, kun betræk |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vaskbart betræk |
| Kerne komposition | 80% syntetisk latex/20% naturlatex |
| Batterier | Inkl. |
| Antal batterier | 1 Stk |
| Batteristørrelse | Alkaline batteri 6LR61 9V |
| Indbygget LED | Nej |
| Anvendelse | Indendørs |
| Energikilde | Batteri |
| Energikilde - fjernbetjening | Med batterier |
| Batterier til fjernbetjening | Inkl. |
| Antal batterier | 2 Stk |
| Batteristørrelse | AAA |
| Producent |
Elevationsseng 180x200 cm med trådløs fjernbetjening. 2 madrasser med indbygget elevationsbund og pocket‑fjedre 225/m² fordelt på 9 komfortzoner. Polstret med åndbart Cooltex Breeze.
1 topmadras, 10 cm høj med praktisk hoved- og fodsnit. Med denne topmadras undgår du revnen mellem sengene, og snittet gør det muligt at hæve og sænke begge hoved- og fodsektioner uafhængigt af hinanden. Topmadrassen har en kerne af åndbar latex, som effektivt leder overskydende varme væk. Aftageligt og vaskbart betræk med en blød, kraftig quiltning. Betrækket har kølende og temperaturregulerende TEMPRAKON® space‑teknologi, som skaber et tørt og behageligt sovemiljø. Med fjernstyret orienteringslys under sengen. Ekskl. ben og sengegavl.
| Total højde inkl. ben | 53 cm |
|---|---|
| Gavl | Ekskl. |
| Størrelse | Bredde 180 cm, Længde 200 cm, Højde 53 cm |
| Størrelse | 180x200 |
| Fasthed | Meget fast |
| Fjedertype | |
| Kernehøjde | 18 cm |
| Komfortzoner | 9 |
| Komfortlag 1 (øverst) | 25 mm Cooltex Breeze 28kg/m³ |
| Springlag 1 (øverst) | 9, 12, , 1/1 |
| Fjedre/m² | 225 |
| Komfortlag 4 | 25 mm Cooltex Breeze 28kg/m³ |
| Springlag 2 | 6, 12, |
| Bolster | 100% polyester // 100% polyester |
| Materiale | Vævet |
| Quiltning | 3mm purskum |
| Polstring | 25 mm Cooltex Breeze 28kg/m³ |
| Skridsikker top | Ja |
| Farve | Lysegrå |
| Madrasfarve | Grå-42 |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Motor | Ja |
| Antal motorer | 1 |
| Fjernbetjening | Ja, trådløs med holder |
| Ben/meder | Ekskl. |
| Boxklemmer | Ekskl. |
| Egenskaber | 2-split topmadras med snit i hoved- og fodenden, Fjernstyret lys under sengen, Outlast |
| Kvalitet | GOLD |
| Garanti | 25 års madrasgaranti |
| Samle info | Samlet |
| Topmadras | |
| Størrelse | Bredde 180 cm, Længde 200 cm, Højde 10 cm |
| Topmadraskerne | Latex |
| Split | 2x64 |
| Bolstermateriale | 100% polyester |
| Komfortlag 1 (øverst) | 60 mm latex 55kg/m³ |
| Materiale | Vævet |
| Quiltning | 300g/m² polyester vattering + 15g/m² nonwoven polyester |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C, kun betræk |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vaskbart betræk |
| Kerne komposition | 80% syntetisk latex/20% naturlatex |
| Batterier | Inkl. |
| Antal batterier | 1 Stk |
| Batteristørrelse | Alkaline batteri 6LR61 9V |
| Indbygget LED | Nej |
| Anvendelse | Indendørs |
| Energikilde | Batteri |
| Energikilde - fjernbetjening | Med batterier |
| Batterier til fjernbetjening | Inkl. |
| Antal batterier | 2 Stk |
| Batteristørrelse | AAA |
| Producent |



