
Havekrukke i brun terrakotta med en rustik, tekstureret overflade. Den enkle, afrundede form er velegnet til udstilling af små planter eller blomster i haven eller på en altan. Ø23 x H12 cm
Varenummer: 6426043
| Materiale | Lertøj, Terrakotta |
|---|---|
| Størrelse samlet | Diameter 23 cm, Højde 12 cm |
| Indre størrelse | Diameter 16 cm, Højde 11 cm |
| Farve | Brun |
| Vægt | 1,34 kg |
| Drænhul | Uden drænhul |
| Anvendelse | Indendørs/udendørs |
| Frostsikker | Nej |
| Producent |
Havekrukke i brun terrakotta med en rustik, tekstureret overflade. Den enkle, afrundede form er velegnet til udstilling af små planter eller blomster i haven eller på en altan. Ø23 x H12 cm
Varenummer: 6426043
| Materiale | Lertøj, Terrakotta |
|---|---|
| Størrelse samlet | Diameter 23 cm, Højde 12 cm |
| Indre størrelse | Diameter 16 cm, Højde 11 cm |
| Farve | Brun |
| Vægt | 1,34 kg |
| Drænhul | Uden drænhul |
| Anvendelse | Indendørs/udendørs |
| Frostsikker | Nej |
| Producent |


