
Spisebordsstol med armlæn, der giver ekstra støtte og komfort. Stolen har et polstret sæde i beige stof. Robust stel i massiv eg med buet ryglæn.
Varenummer: 3670401
| Materiale | Skum, Træfiberplade, Polyester, Massiv eg |
|---|---|
| Materiale | Sæde Skum, Træfiberplade, Polyester, Ryg Massiv eg, Armlæn Massiv eg, Ben Massiv eg |
| Stel | Massiv eg |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 25 kg/m³ |
| Polstring | Sæde |
| Farve | Natur eg, Beige |
| Størrelse samlet | Bredde 56 cm, Højde 70 cm, Dybde 49 cm |
| Sædehøjde | 48 |
| Sædedybde | 49 |
| Med armlæn | Ja |
| Armlænshøjde | 70 |
| Størrelse usamlet | Bredde 50 cm, Længde 58,5 cm, Højde 83 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Vægt | 8 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Spisebordsstol med armlæn, der giver ekstra støtte og komfort. Stolen har et polstret sæde i beige stof. Robust stel i massiv eg med buet ryglæn.
Varenummer: 3670401
| Materiale | Skum, Træfiberplade, Polyester, Massiv eg |
|---|---|
| Materiale | Sæde Skum, Træfiberplade, Polyester, Ryg Massiv eg, Armlæn Massiv eg, Ben Massiv eg |
| Stel | Massiv eg |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 25 kg/m³ |
| Polstring | Sæde |
| Farve | Natur eg, Beige |
| Størrelse samlet | Bredde 56 cm, Højde 70 cm, Dybde 49 cm |
| Sædehøjde | 48 |
| Sædedybde | 49 |
| Med armlæn | Ja |
| Armlænshøjde | 70 |
| Størrelse usamlet | Bredde 50 cm, Længde 58,5 cm, Højde 83 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Vægt | 8 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |



