
Kontinentalseng 90x200 cm. 1 vendbar springmadras med pocket-fjedre 260/m2, polstret med purskum. Madrassen er inddelt i 7 komfortzoner hvilket giver en unik, ergonomisk korrekt støtte. 1 topmadras, 7 cm tyk med kerne af purskum. Vaskbart betræk med blød, kraftig quiltning. Basen består af 1 boxmadras med pocket-fjedre 205/m2, inddelt i 7 komfortzoner. Inkl. ben. Ekskl. gavl.
Varenummer: 3382632
| Fasthed | Fast |
|---|---|
| Sengen består af | 1 base + 1 madras + 1 top madras |
| Gavl | Ekskl. |
| Madrasfarve | Grå-23 |
| Boxklemmer | Ekskl. |
| Samle info | Ben og betræk skal monteres |
| Topmadras | |
| Størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 7 cm |
| Topmadraskerne | Purskum |
| Komfortlag 1 (øverst) | 50 mm purskum 25kg/m³ |
| Bolstermateriale | 100% polyester |
| Quiltning | 300g/m² polyester |
| Vask | 40°C, kun betræk |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Springmadras | |
| Zoneinddelt | 7 |
| Størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 18 cm |
| Komfortlag 1 (øverst) | 24 mm purskum 25kg/m³ |
| Springlag 1 (øverst) | 8, , 6/1 |
| Fjedertype | |
| Fjeder/m² | 260 |
| Komfortlag 4 | 24 mm purskum 25kg/m³ |
| Bolstermateriale | 100% polypropylen |
| Base | |
| Størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 23 cm |
| Komfortlag 1 (øverst) | 20 mm purskum 20kg/m³ |
| Springlag 1 (øverst) | 6, |
| Fjedertype | |
| Fjedre/m² | 205 |
| Komfortzoner | 7 |
| Antal lameller | 11 |
| Stof | |
| Bolster | 100% polypropylen |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand |
| Total størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 67 cm |
| Størrelse | 90x200 |
| Ben og meder | Inkl. ben |
| Højde på ben/meder/hjul | 19 cm |
| Pakket - base | Fuld størrelse i pap |
| Pakket - springmadras | Rullepakket i plastik |
| Vægt | 45,3 kg |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Garanti | 25 års madrasgaranti |
| Kvalitet | GOLD |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Kontinentalseng 90x200 cm. 1 vendbar springmadras med pocket-fjedre 260/m2, polstret med purskum. Madrassen er inddelt i 7 komfortzoner hvilket giver en unik, ergonomisk korrekt støtte. 1 topmadras, 7 cm tyk med kerne af purskum. Vaskbart betræk med blød, kraftig quiltning. Basen består af 1 boxmadras med pocket-fjedre 205/m2, inddelt i 7 komfortzoner. Inkl. ben. Ekskl. gavl.
Varenummer: 3382632
| Fasthed | Fast |
|---|---|
| Sengen består af | 1 base + 1 madras + 1 top madras |
| Gavl | Ekskl. |
| Madrasfarve | Grå-23 |
| Boxklemmer | Ekskl. |
| Samle info | Ben og betræk skal monteres |
| Topmadras | |
| Størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 7 cm |
| Topmadraskerne | Purskum |
| Komfortlag 1 (øverst) | 50 mm purskum 25kg/m³ |
| Bolstermateriale | 100% polyester |
| Quiltning | 300g/m² polyester |
| Vask | 40°C, kun betræk |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Springmadras | |
| Zoneinddelt | 7 |
| Størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 18 cm |
| Komfortlag 1 (øverst) | 24 mm purskum 25kg/m³ |
| Springlag 1 (øverst) | 8, , 6/1 |
| Fjedertype | |
| Fjeder/m² | 260 |
| Komfortlag 4 | 24 mm purskum 25kg/m³ |
| Bolstermateriale | 100% polypropylen |
| Base | |
| Størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 23 cm |
| Komfortlag 1 (øverst) | 20 mm purskum 20kg/m³ |
| Springlag 1 (øverst) | 6, |
| Fjedertype | |
| Fjedre/m² | 205 |
| Komfortzoner | 7 |
| Antal lameller | 11 |
| Stof | |
| Bolster | 100% polypropylen |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand |
| Total størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 67 cm |
| Størrelse | 90x200 |
| Ben og meder | Inkl. ben |
| Højde på ben/meder/hjul | 19 cm |
| Pakket - base | Fuld størrelse i pap |
| Pakket - springmadras | Rullepakket i plastik |
| Vægt | 45,3 kg |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Garanti | 25 års madrasgaranti |
| Kvalitet | GOLD |
| Producent | Kontakt Kundeservice |



