
Sid behageligt i dit uderum med VISBY loungesæt. Dette grå 4-personers sæt består af en sofa og 2 stole med komfortable hynder og et matchende loungebord med en bordplade af kunsttræ.
Egenskaber
- 4-personers loungesæt: 2-personers loungesofa, 2 loungestole og 1 bord
- Luksushynder: Med slidstærkt, strukturvævet betræk
- Bordplade af kunsttræ: Naturligt trælook, vedligeholdelsesfrit
- Polyrattan: Vejrbestandigt syntetisk flet
- Stålstel: Robust og holdbart
4-personers loungesæt
Loungesættet består af en 2-personers loungesofa, 2 loungestole og 1 loungebord. De matchende loungemøbler har komfortabelt plads til 4 personer.
Luksushynder
De medfølgende luksuriøse sæde- og ryghynder giver dig mulighed for at læne dig tilbage og slappe af med stor komfort. Hynderne har et slidstærkt, strukturvævet betræk, hvilket gør dem modstandsdygtige over for slid. Opbevar hynderne indenfor, når de ikke er i brug, for at beskytte dem mod vind og vejr og forlænge deres levetid.
Bordplade af kunsttræ
Loungebordet har en bordplade af kunsttræ. Det fremstår som naturligt træ, både i udseende og struktur, men kræver ingen vedligeholdelse. Det er lavet af plast, såsom polystyren, som giver et slidstærkt materiale. Kunsttræ er vejrbestandigt, hvilket betyder, at det kan tåle sol, fugt og temperatursvingninger. Undgå at placere glasgenstande i direkte sollys på kunsttræet, da dette kan forårsage brændemærker og misfarvning.
Polyrattan
Polyrattan er en let, syntetisk flet, der giver et naturligt udseende, samtidig med at den er vedligeholdelsesfri. Polyrattan er vejrbestandig, hvilket betyder, at det kan tåle sol, fugt og temperatursvingninger.
Stålstel
Det pulverlakerede stålstel er både robust og holdbart. Stellets vægt giver god stabilitet.
| Lounge sæt | 2-personers sofa, 2 stole, 1 bord |
|---|---|
| Sofa | |
| Størrelse samlet | Bredde 152 cm, Højde 76 cm, Dybde 66 cm, Sædehøjde 35 |
| Materiale | Stel Stål, , , |
| Type | 2-personers sofa |
| Stol | |
| Størrelse samlet | Bredde 65, Højde 76 cm, Dybde 66 cm, Sædehøjde 35 |
| Materiale | Stel Stål, , , |
| Stole armlæns højde | 59 cm |
| Bord | |
| Størrelse samlet | Bredde 75, Længde 130 cm, Højde 68 cm |
| Materiale | , Stål, |
| Bordhøjde - gulv til laveste kant af ramme | 64 cm |
| Hylde | |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Størrelse usamlet | Bredde 74/78 cm, Længde 143/133 cm, Højde 46/12 cm |
| Vægt | 43/18 kg |
| Farve | Grå |
| Personer | 4 |
| Inklusiv | Hynder i eksklusiv kvalitet med slidstærkt, strukturvævet betræk |
| Behandling | Pulverlakeret |
| Hynde | |
| Sædehynde | Stof 100% polyester, Fyld Polyuretanskum/100% polyester, fibre, Skumdensitet 21 kg/m³, Monteringspude 100% polypropylen, Vask 30°C, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør altid vaskes med lignende farver, Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskbart betræk |
| Ryghynde | Stof 100% polyester, Fyld 100% polyesterfiber, Monteringspude 100% polypropylen, Vask Nej, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Kan pletrenses med vand |
| Maks. belastning | 440 kg |
| Testet til | 440 kg |
| Samle info | Usamlet |
| Vedligehold | Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Sid behageligt i dit uderum med VISBY loungesæt. Dette grå 4-personers sæt består af en sofa og 2 stole med komfortable hynder og et matchende loungebord med en bordplade af kunsttræ.
Egenskaber
- 4-personers loungesæt: 2-personers loungesofa, 2 loungestole og 1 bord
- Luksushynder: Med slidstærkt, strukturvævet betræk
- Bordplade af kunsttræ: Naturligt trælook, vedligeholdelsesfrit
- Polyrattan: Vejrbestandigt syntetisk flet
- Stålstel: Robust og holdbart
4-personers loungesæt
Loungesættet består af en 2-personers loungesofa, 2 loungestole og 1 loungebord. De matchende loungemøbler har komfortabelt plads til 4 personer.
Luksushynder
De medfølgende luksuriøse sæde- og ryghynder giver dig mulighed for at læne dig tilbage og slappe af med stor komfort. Hynderne har et slidstærkt, strukturvævet betræk, hvilket gør dem modstandsdygtige over for slid. Opbevar hynderne indenfor, når de ikke er i brug, for at beskytte dem mod vind og vejr og forlænge deres levetid.
Bordplade af kunsttræ
Loungebordet har en bordplade af kunsttræ. Det fremstår som naturligt træ, både i udseende og struktur, men kræver ingen vedligeholdelse. Det er lavet af plast, såsom polystyren, som giver et slidstærkt materiale. Kunsttræ er vejrbestandigt, hvilket betyder, at det kan tåle sol, fugt og temperatursvingninger. Undgå at placere glasgenstande i direkte sollys på kunsttræet, da dette kan forårsage brændemærker og misfarvning.
Polyrattan
Polyrattan er en let, syntetisk flet, der giver et naturligt udseende, samtidig med at den er vedligeholdelsesfri. Polyrattan er vejrbestandig, hvilket betyder, at det kan tåle sol, fugt og temperatursvingninger.
Stålstel
Det pulverlakerede stålstel er både robust og holdbart. Stellets vægt giver god stabilitet.
| Lounge sæt | 2-personers sofa, 2 stole, 1 bord |
|---|---|
| Sofa | |
| Størrelse samlet | Bredde 152 cm, Højde 76 cm, Dybde 66 cm, Sædehøjde 35 |
| Materiale | Stel Stål, , , |
| Type | 2-personers sofa |
| Stol | |
| Størrelse samlet | Bredde 65, Højde 76 cm, Dybde 66 cm, Sædehøjde 35 |
| Materiale | Stel Stål, , , |
| Stole armlæns højde | 59 cm |
| Bord | |
| Størrelse samlet | Bredde 75, Længde 130 cm, Højde 68 cm |
| Materiale | , Stål, |
| Bordhøjde - gulv til laveste kant af ramme | 64 cm |
| Hylde | |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Størrelse usamlet | Bredde 74/78 cm, Længde 143/133 cm, Højde 46/12 cm |
| Vægt | 43/18 kg |
| Farve | Grå |
| Personer | 4 |
| Inklusiv | Hynder i eksklusiv kvalitet med slidstærkt, strukturvævet betræk |
| Behandling | Pulverlakeret |
| Hynde | |
| Sædehynde | Stof 100% polyester, Fyld Polyuretanskum/100% polyester, fibre, Skumdensitet 21 kg/m³, Monteringspude 100% polypropylen, Vask 30°C, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør altid vaskes med lignende farver, Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskbart betræk |
| Ryghynde | Stof 100% polyester, Fyld 100% polyesterfiber, Monteringspude 100% polypropylen, Vask Nej, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Kan pletrenses med vand |
| Maks. belastning | 440 kg |
| Testet til | 440 kg |
| Samle info | Usamlet |
| Vedligehold | Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


