
Varenummer: 5703701
| Materiale | 55% bomuld/45% polyester |
|---|---|
| Coating | Akryl |
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Tør pletter op med det samme. Brug en fugtig klud, hvis der er spildt væske. Dugen kan vaskes, men det er som regel ikke nødvendigt efter hver brug. Nogle pletter kan forblive synlige, selv efter vask. |
| Størrelse | Bredde 135 cm |
| Vægt | 183 g/m². |
| Vægt forside | 140 g/m². |
| Vægt bagside | 13 g/m². |
| Farvemetode | Bleget |
| Egenskab | Jacquardvævet, Skridsikker bagside |
| Farve | Hvid |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent |
Varenummer: 5703701
| Materiale | 55% bomuld/45% polyester |
|---|---|
| Coating | Akryl |
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Tør pletter op med det samme. Brug en fugtig klud, hvis der er spildt væske. Dugen kan vaskes, men det er som regel ikke nødvendigt efter hver brug. Nogle pletter kan forblive synlige, selv efter vask. |
| Størrelse | Bredde 135 cm |
| Vægt | 183 g/m². |
| Vægt forside | 140 g/m². |
| Vægt bagside | 13 g/m². |
| Farvemetode | Bleget |
| Egenskab | Jacquardvævet, Skridsikker bagside |
| Farve | Hvid |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent |