
Monteringspude 50x50 cm med fyld af 100% andefjer, 750 g. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Bæreevne 125. Vask 40°C.
Varenummer: 4340071
| Fyldtype | Andefjerspude |
|---|---|
| Pudetype | Inderhynde |
| Størrelse | Bredde 50 cm, Længde 50 cm, Højde 8 cm |
| Fyldvægt | 750 g |
| Fyld | 100% grå andefjer |
| Totalvægt | 830 g |
| Bæreevne | 125 |
| Bolster | 100% bomuldscambric |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Facon Interlock |
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Egenskaber | DOWNPASS |
| Kvalitet | BASIC |
| Højde | Lav |
| Producent |
Monteringspude 50x50 cm med fyld af 100% andefjer, 750 g. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Bæreevne 125. Vask 40°C.
Varenummer: 4340071
| Fyldtype | Andefjerspude |
|---|---|
| Pudetype | Inderhynde |
| Størrelse | Bredde 50 cm, Længde 50 cm, Højde 8 cm |
| Fyldvægt | 750 g |
| Fyld | 100% grå andefjer |
| Totalvægt | 830 g |
| Bæreevne | 125 |
| Bolster | 100% bomuldscambric |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Facon Interlock |
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Egenskaber | DOWNPASS |
| Kvalitet | BASIC |
| Højde | Lav |
| Producent |



