
Spisebordsstol med armlæn, der giver ekstra støtte og komfort. Stolen har et polstret sæde og ryglæn i olivengrønt stof. Sort stel i stål.
Varenummer: 3670392
| Materiale | PP (polypropylen), Krydsfiner, Polyester, Polyuretanskum, Stål |
|---|---|
| Materiale | Sæde Krydsfiner, Polyester, Polyuretanskum, Stål, Ryg Polyester, Polyuretanskum, Stål, Armlæn Polyester, Polyuretanskum, Stål, Ben PP (polypropylen), Stål |
| Stel | Stål |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 21 kg/m³ |
| Ryglæn | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 21 kg/m³ |
| Polstring | Sæde og ryg |
| Farve | Olivengrøn, Sort |
| Størrelse samlet | Bredde 53 cm, Højde 86 cm, Dybde 57 cm |
| Sædehøjde | 49 |
| Sædedybde | 43 |
| Med armlæn | Ja |
| Armlænshøjde | 65 |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 66 cm, Længde 71 cm, Højde 56 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Vægt | 10 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Maks. belastning | 110 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Spisebordsstol med armlæn, der giver ekstra støtte og komfort. Stolen har et polstret sæde og ryglæn i olivengrønt stof. Sort stel i stål.
Varenummer: 3670392
| Materiale | PP (polypropylen), Krydsfiner, Polyester, Polyuretanskum, Stål |
|---|---|
| Materiale | Sæde Krydsfiner, Polyester, Polyuretanskum, Stål, Ryg Polyester, Polyuretanskum, Stål, Armlæn Polyester, Polyuretanskum, Stål, Ben PP (polypropylen), Stål |
| Stel | Stål |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 21 kg/m³ |
| Ryglæn | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 21 kg/m³ |
| Polstring | Sæde og ryg |
| Farve | Olivengrøn, Sort |
| Størrelse samlet | Bredde 53 cm, Højde 86 cm, Dybde 57 cm |
| Sædehøjde | 49 |
| Sædedybde | 43 |
| Med armlæn | Ja |
| Armlænshøjde | 65 |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 66 cm, Længde 71 cm, Højde 56 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Vægt | 10 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Maks. belastning | 110 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


