
Spisebordsstol med armlæn, der giver ekstra støtte og komfort. Stolen har et polstret sæde og et buet ryglæn i lysebrunt stof. Sorte ben i stål.
Varenummer: 3640283
| Materiale | Skum, Krydsfiner, Polyester, Stål |
|---|---|
| Materiale | Sæde Skum, Krydsfiner, Polyester, Ryg Skum, Polyester, Ben Stål |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 24/22 kg/m³ |
| Ryglæn | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 22/18/18 kg/m³ |
| Polstring | Sæde og ryg |
| Farve | Lys brun, Sort |
| Størrelse samlet | Bredde 58 cm, Højde 77 cm, Dybde 58 cm |
| Sædehøjde | 48 |
| Sædedybde | 46 |
| Med armlæn | Ja |
| Armlænshøjde | 71 |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 55 cm, Længde 89 cm, Højde 17 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Vægt | 6 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Spisebordsstol med armlæn, der giver ekstra støtte og komfort. Stolen har et polstret sæde og et buet ryglæn i lysebrunt stof. Sorte ben i stål.
Varenummer: 3640283
| Materiale | Skum, Krydsfiner, Polyester, Stål |
|---|---|
| Materiale | Sæde Skum, Krydsfiner, Polyester, Ryg Skum, Polyester, Ben Stål |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 24/22 kg/m³ |
| Ryglæn | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 22/18/18 kg/m³ |
| Polstring | Sæde og ryg |
| Farve | Lys brun, Sort |
| Størrelse samlet | Bredde 58 cm, Højde 77 cm, Dybde 58 cm |
| Sædehøjde | 48 |
| Sædedybde | 46 |
| Med armlæn | Ja |
| Armlænshøjde | 71 |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 55 cm, Længde 89 cm, Højde 17 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Vægt | 6 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


