THERESAplusSengetøj THERESA flonel 140x220 grå
| Materiale | 100% bomuld, flonel |
|---|---|
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vaskes før brug, Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Pudebetræk størrelse | 60x63/70 cm |
| Dynebetræk størrelse | 140x220 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | OEKO‑TEX® STANDARD 100
Denne vare er OEKO‑TEX® STANDARD 100‑certificeret. Det betyder, at alle komponenter er testet af uafhængige OEKO‑TEX‑institutter og lever op til strenge grænseværdier for skadelige stoffer. |
| Design | Ternet |
| Farve | Grå |
| Vægt | 160 g/m². |
| Trådtal | Trådtal er et udtryk for antal vertikale og horisontale tråde pr. kvadrattomme stof. Jo højere trådtallet er, desto tættere er stoffet vævet. |
| Farvemetode | Pigment printet |
| Lukkemekanisme - dynebetræk | Knapper |
| Lukkemekanisme - pudebetræk | Kuvertlukning |
| Sæt | Indeholder 1 dynebetræk og 1 pudebetræk |
| Kvalitet | PLUS |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
godt produgt
Dejlig blødt og varmt god kvallitet
Navn: Jette Frederiksen
Dejligt
Det er dejligt betræk. Det føles dejligt blødt og huden kan nemt ånde gennem det.
Navn: Emil
Overtrek flanel
Goede kwaliteit past goed voor mijn extra lange maat dekbed
Navn: Utrecht
Mooie kwaliteit
Fijne flanel, zacht en warm. Knoopjes aan de onderkant zijn ook handig.
Navn: vd Berg
Dhr
Mooi en zacht en goeie orijs
Navn: Hilaire De Smet
meneer
een insteekflap zou handig zijn
Navn: cuypers
Goed dekbedovertrek
Lekker zacht en makkelijk wasbaar
Navn: Nick
Niet echt flanel
Dekbedovertrek voeld niet als flanel, is ook erg dun van stof Het is daartegen wel een aantrekkelijke prijs. Heb wel spijt van mijn aankoop.
Navn: Ans Salden
Dekbedovertrek
Lekker zachte stof, alleen heel erg dat er bij de eerste keer gelijk een gat in de naad zat.
Navn: Nente Menke
Goed, fijn dekbed
Mooie kleur, mooie lekker zachte en warme stof. Fujn dat het iets langer is dan 2 meter. Mooie knoop sluiting. Blij mee!
Navn: Janine buttolo
JYSK tilbyder en række forskellige muligheder for levering, når du handler online. Her kan du finde et overblik og vælge den løsning, der passer bedst til dig.
Click & collect – gratis
Med Click & Collect kan du reservere produkter, som er på lager i en JYSK-butik og afhente dem der. Med Click & Collect vil du inden for 30 minutter få besked fra butikken, når dine varer er klar til afhentning. Der er ingen fragtomkostninger, når du bruger Click & Collect, og du betaler først, når du henter dine varer i butikken.
Afhent i butik - gratis
På hjemmesiden har du adgang til et endnu større sortiment, end du finder i vores butikker. Hvis du ønsker at købe produkter, der kun sælges online, betaler du på hjemmesiden og vælger levering til en JYSK-butik efter eget valg. Du bliver kontaktet af butikken, når dine varer er klar til afhentning. Denne mulighed for levering gælder alene, hvis din ordre overstiger en vis værdi.
Bemærk, at visse produkter ikke kan købes til afhentning i butik på grund af deres vægt eller emballage.
Hjemmelevering af mindre produkter – se priser
Når du handler på hjemmesiden, kan du vælge at få leveret din ordre til din hjemmeadresse, arbejdsplads eller hvor det ellers passer dig. Mindre pakker bliver leveret med posten eller af andre firmaer med speciale i at udbringe pakker.
Hjemmelevering af større pakker – se priser
I forbindelse med køb af større produkter som møbler, senge, madrasser osv. foretrækker mange kunder at få produkterne leveret.
Derfor samarbejder JYSK med store transportfirmaer, der er kendt for god service og levering til tiden. I forbindelse med dit køb kan du vælge, om du vil have levering til kantstenen eller helt ind i det rum, hvor varen skal stå.
Du kan se muligheder og priser i forbindelse med bestillingen.
Kun i butik
For JYSK er det vigtigt at give vores kunder alle muligheder både online og i vores butikker. I særlige tilfælde er der dog produkter, der kun kan afhentes i vores butikker. Det drejer sig typisk om udgående varer eller varer, der kun bliver solgt i en kortere periode. Hvis du finder produkter på hjemmesiden, som kun kan afhentes i butikken, kan du bestille dem via Click & Collect, eller besøge en af vores butikker, hvor vi glæder os til at tage imod dig.
Fragtpriser
Læs mere om fragtløsninger og priser.


