
Varenummer: 6511174
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand, Løse fibre eller fnug kan forekomme efter vask og brug |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Størrelse | Bredde 70 cm, Længde 140 cm, Højde 1 cm |
| Luv højde | 10 mm |
| Vægt forside | 400 g/m². |
| Vægt bagside | 900 g/m². |
| Total vægt for- og bagside | 1300 g/m². |
| Farvemetode | Ubleget |
| Egenskab | Håndlavet |
| Farve | Creme |
| Udseende | Farve og struktur kan variere |
| Design | Mønstret |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Støvsug regelmæssigt ved lav effekt med et mundstykke uden børste. Ryst og drej tæppet regelmæssigt. Trækkes i form, når det er vådt, og hænges på en snor for at tørre. Træk ikke løse tråde, klip med en saks. |
| Producent |
Varenummer: 6511174
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand, Løse fibre eller fnug kan forekomme efter vask og brug |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Størrelse | Bredde 70 cm, Længde 140 cm, Højde 1 cm |
| Luv højde | 10 mm |
| Vægt forside | 400 g/m². |
| Vægt bagside | 900 g/m². |
| Total vægt for- og bagside | 1300 g/m². |
| Farvemetode | Ubleget |
| Egenskab | Håndlavet |
| Farve | Creme |
| Udseende | Farve og struktur kan variere |
| Design | Mønstret |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Støvsug regelmæssigt ved lav effekt med et mundstykke uden børste. Ryst og drej tæppet regelmæssigt. Trækkes i form, når det er vådt, og hænges på en snor for at tørre. Træk ikke løse tråde, klip med en saks. |
| Producent |