
Varenummer: 6514300
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Materiale bagside | Sprayet latex |
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | 30°C ekstra skånsom |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Løse fibre eller fnug kan forekomme efter vask og brug |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Størrelse | Bredde 65 cm, Længde 200 cm |
| Luv højde | 8 mm |
| Total vægt for- og bagside | 1060 g/m². |
| Farvemetode | Reaktiv farvet |
| Egenskab | Håndlavet |
| Farve | Beige, Varm grå |
| Udseende | Farve og struktur kan variere |
| Design | Mønstret |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Producent |
Varenummer: 6514300
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Materiale bagside | Sprayet latex |
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | 30°C ekstra skånsom |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Løse fibre eller fnug kan forekomme efter vask og brug |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Størrelse | Bredde 65 cm, Længde 200 cm |
| Luv højde | 8 mm |
| Total vægt for- og bagside | 1060 g/m². |
| Farvemetode | Reaktiv farvet |
| Egenskab | Håndlavet |
| Farve | Beige, Varm grå |
| Udseende | Farve og struktur kan variere |
| Design | Mønstret |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Producent |