
Stof. Sædehynde med pocket-fjedre og skumpolstring. Ryghynde i skum. Med elbetjent trinløs vippefunktion og indbygget benstøtte. B75 x H102 x D89 cm
Varenummer: 3601310
| Type | Lænestol |
|---|---|
| Materiale | Skum, HDF (High density fibreboard), Metal, PP (polypropylen), PU (polyuretan), Krydsfiner, Polyamid, Polyester, Poppelkrydsfiner, Poppelfiner |
| Materiale | Sæde Skum, Metal, PP (polypropylen), PU (polyuretan), Krydsfiner, Polyester, Ryg Skum, Krydsfiner, Polyester, Massiv eukalyptus, Massiv fyr, Armlæn HDF (High density fibreboard), PU (polyuretan), Krydsfiner, Polyester, Ben Polyamid |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 32 kg/m³ |
| Ryglæn | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 25 kg/m³ |
| Armlæn | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 18 kg/m³ |
| Behandling | Pulverlakeret |
| Fyld | 100% polyester, Polyuretanskum |
| Yderstof | 100% polyester |
| Farve | Grå, Sort |
| Funktion | Indbygget benstøtte, Trinløs vippefunktion |
| Fjedertype | |
| Fjedre/m² | 49 |
| Størrelse samlet | Bredde 75 cm, Højde 84-102 cm, Dybde 89-154 cm |
| Sædehøjde | 48 |
| Sædedybde | 52 |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 92 cm, Længde 66 cm, Højde 70 cm |
| Vægt | 32 kg |
| Maks. belastning | 110 kg |
| Maks. belastning per sæde | 110 kg |
| Antal kolli | 1 |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® 100% |
| Instruktion | Tørres af med en fugtig klud |
| Producent |
Stof. Sædehynde med pocket-fjedre og skumpolstring. Ryghynde i skum. Med elbetjent trinløs vippefunktion og indbygget benstøtte. B75 x H102 x D89 cm
Varenummer: 3601310
| Type | Lænestol |
|---|---|
| Materiale | Skum, HDF (High density fibreboard), Metal, PP (polypropylen), PU (polyuretan), Krydsfiner, Polyamid, Polyester, Poppelkrydsfiner, Poppelfiner |
| Materiale | Sæde Skum, Metal, PP (polypropylen), PU (polyuretan), Krydsfiner, Polyester, Ryg Skum, Krydsfiner, Polyester, Massiv eukalyptus, Massiv fyr, Armlæn HDF (High density fibreboard), PU (polyuretan), Krydsfiner, Polyester, Ben Polyamid |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 32 kg/m³ |
| Ryglæn | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 25 kg/m³ |
| Armlæn | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 18 kg/m³ |
| Behandling | Pulverlakeret |
| Fyld | 100% polyester, Polyuretanskum |
| Yderstof | 100% polyester |
| Farve | Grå, Sort |
| Funktion | Indbygget benstøtte, Trinløs vippefunktion |
| Fjedertype | |
| Fjedre/m² | 49 |
| Størrelse samlet | Bredde 75 cm, Højde 84-102 cm, Dybde 89-154 cm |
| Sædehøjde | 48 |
| Sædedybde | 52 |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 92 cm, Længde 66 cm, Højde 70 cm |
| Vægt | 32 kg |
| Maks. belastning | 110 kg |
| Maks. belastning per sæde | 110 kg |
| Antal kolli | 1 |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® 100% |
| Instruktion | Tørres af med en fugtig klud |
| Producent |



