
Stof. Sædehynder med pocket-fjedre og skumpolstring. Ryghynde i skum. Stel i stål. Med elektronisk betjent løftefunktion, trinløs vippefunktion og indbygget benstøtte. Løftefunktionen hjælper dig op i stående stilling. B78 x H110 x D97 cm
Varenummer: 3670128
| Type | Lænestol med løftefunktion |
|---|---|
| Materiale | Skum, Krydsfiner, Polyester, Stål |
| Materiale | Sæde Skum, Polyester, Ryg Skum, Polyester, Armlæn Skum, Krydsfiner, Polyester, Ben Stål |
| Stel | Stål |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 28 kg/m³ |
| Ryglæn | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 28 kg/m³ |
| Armlæn | Stof Polyester, Skum materiale Polyester, Skum densitet 180 kg/m³ |
| Fyld | 100% polyester, Polyuretanskum |
| Farve | Lysegrå |
| Funktion | Indbygget benstøtte, Løftefunktion, Trinløs vippefunktion |
| Fjedertype | |
| Fjedre/m² | 49 |
| Størrelse samlet | Bredde 78 cm, Højde 82-110 cm, Dybde 97-159 cm |
| Sædehøjde | 50 |
| Sædedybde | 55 |
| Størrelse usamlet | Bredde 76 cm, Længde 80 cm, Højde 65 cm |
| Vægt | 37 kg |
| Maks. belastning | 110 kg |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® 100% |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Stof. Sædehynder med pocket-fjedre og skumpolstring. Ryghynde i skum. Stel i stål. Med elektronisk betjent løftefunktion, trinløs vippefunktion og indbygget benstøtte. Løftefunktionen hjælper dig op i stående stilling. B78 x H110 x D97 cm
Varenummer: 3670128
| Type | Lænestol med løftefunktion |
|---|---|
| Materiale | Skum, Krydsfiner, Polyester, Stål |
| Materiale | Sæde Skum, Polyester, Ryg Skum, Polyester, Armlæn Skum, Krydsfiner, Polyester, Ben Stål |
| Stel | Stål |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 28 kg/m³ |
| Ryglæn | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 28 kg/m³ |
| Armlæn | Stof Polyester, Skum materiale Polyester, Skum densitet 180 kg/m³ |
| Fyld | 100% polyester, Polyuretanskum |
| Farve | Lysegrå |
| Funktion | Indbygget benstøtte, Løftefunktion, Trinløs vippefunktion |
| Fjedertype | |
| Fjedre/m² | 49 |
| Størrelse samlet | Bredde 78 cm, Højde 82-110 cm, Dybde 97-159 cm |
| Sædehøjde | 50 |
| Sædedybde | 55 |
| Størrelse usamlet | Bredde 76 cm, Længde 80 cm, Højde 65 cm |
| Vægt | 37 kg |
| Maks. belastning | 110 kg |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® 100% |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


