
Fiberdyne 200x220 cm med luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre (100% genanvendt), 1400 g. Blødt bolster i 100% polyestermikrofiber. Vask 60°C.
Varenummer: 4109885
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 200 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Dobbeltdyne |
| Fyldvægt | 1400 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 2130 g |
| TOG (UK) | 10.5 |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | Bølgequiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | BASIC |
| Isoleringsevne | Varm |
| Producent |
Fiberdyne 200x220 cm med luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre (100% genanvendt), 1400 g. Blødt bolster i 100% polyestermikrofiber. Vask 60°C.
Varenummer: 4109885
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 200 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Dobbeltdyne |
| Fyldvægt | 1400 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 2130 g |
| TOG (UK) | 10.5 |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | Bølgequiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | BASIC |
| Isoleringsevne | Varm |
| Producent |


