
Fiberdyne 135x200 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun, 1100 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og isoleringsevne. Blødt bolster i 100% bomuldscambric, som er behandlet med biocidet GREENFIRST®. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Denne vare er behandlet med biocidet GREENFIRST®, som indeholder det aktive stof Geraniol. Behandlingen med Geraniol beskytter mod støvmider. Geraniol er klassificeret som hudsensibiliserende, og direkte hudkontakt bør undgås. Dæk altid med sengetøj som dynebetræk, lagner og pudebetræk.
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 1100 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 1700 g |
| TOG (UK) | 10.5 |
| Bolster | |
| Konstruktion | Mønsterquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Lysegrøn, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | GREENFIRST® bolster |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Fiberdyne 135x200 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun, 1100 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og isoleringsevne. Blødt bolster i 100% bomuldscambric, som er behandlet med biocidet GREENFIRST®. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Denne vare er behandlet med biocidet GREENFIRST®, som indeholder det aktive stof Geraniol. Behandlingen med Geraniol beskytter mod støvmider. Geraniol er klassificeret som hudsensibiliserende, og direkte hudkontakt bør undgås. Dæk altid med sengetøj som dynebetræk, lagner og pudebetræk.
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 1100 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 1700 g |
| TOG (UK) | 10.5 |
| Bolster | |
| Konstruktion | Mønsterquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Lysegrøn, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | GREENFIRST® bolster |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


