
Fiberdyne 135x200 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun (100% genanvendt), 1100 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og isoleringsevne. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4151050
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 1100 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 1920 g |
| TOG (UK) | 10.5 |
| Bolster | |
| Konstruktion | Kanalquiltet |
| Farve | Beige, Mønstret, Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Beige, Mønstret, Hvid, , Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |
Fiberdyne 135x200 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun (100% genanvendt), 1100 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og isoleringsevne. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4151050
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 1100 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 1920 g |
| TOG (UK) | 10.5 |
| Bolster | |
| Konstruktion | Kanalquiltet |
| Farve | Beige, Mønstret, Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Beige, Mønstret, Hvid, , Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |


