
Fiberdyne 135x200 cm med let og luftigt fyld af silikoniseret, spiralformet hulfiber, 460 g. Bolster i 100% polyester. Vask 60°C.
Varenummer: 4063350
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 460 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 1030 g |
| Bolster | 100% polyester |
| Konstruktion | Single needle quilting |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Materiale 100% polyestermikrofiber, Facon Interlock |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Plastikpose |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |
Fiberdyne 135x200 cm med let og luftigt fyld af silikoniseret, spiralformet hulfiber, 460 g. Bolster i 100% polyester. Vask 60°C.
Varenummer: 4063350
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 460 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 1030 g |
| Bolster | 100% polyester |
| Konstruktion | Single needle quilting |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Materiale 100% polyestermikrofiber, Facon Interlock |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Plastikpose |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |


