
Dyne og pudesæt med fiberdyne og -pude. Dynen har luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 900 g. Puden har fyld af kuglefibre, 500 g. Både dyne og pude har bolster i 65% polyester/35% bomuld. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske. Dyne 135x200 cm. Pude 60x63/70 cm
| Type | Dyne-/pudesæt |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberpude |
| Størrelse | |
| Dyne | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Pude | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm |
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | Dyne 900 g, Pude 500 g |
| Fyldkvalitet | Dyne 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre. Pude 100% polyester, kuglefibre |
| Totalvægt | 1940 g |
| Bolster | 65% polyester/35% bomuld |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Konstruktion | Kanalquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Grå, Materiale 100% polyester, Facon Overlock |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Højde | Lav |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Dyne og pudesæt med fiberdyne og -pude. Dynen har luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 900 g. Puden har fyld af kuglefibre, 500 g. Både dyne og pude har bolster i 65% polyester/35% bomuld. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske. Dyne 135x200 cm. Pude 60x63/70 cm
| Type | Dyne-/pudesæt |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberpude |
| Størrelse | |
| Dyne | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Pude | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm |
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | Dyne 900 g, Pude 500 g |
| Fyldkvalitet | Dyne 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre. Pude 100% polyester, kuglefibre |
| Totalvægt | 1940 g |
| Bolster | 65% polyester/35% bomuld |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Konstruktion | Kanalquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Grå, Materiale 100% polyester, Facon Overlock |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Højde | Lav |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


