
Kogeægte fiberdyne 135x200 cm med luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 1000 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber. Vask 95°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4114250
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 1000 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 1450 g |
| TOG (UK) | 10.5 |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | Bølgequiltet |
| Farve | Logo print, Hvid |
| Vask | 95°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |
Kogeægte fiberdyne 135x200 cm med luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 1000 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber. Vask 95°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4114250
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 1000 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 1450 g |
| TOG (UK) | 10.5 |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | Bølgequiltet |
| Farve | Logo print, Hvid |
| Vask | 95°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |


