
Allergivenlig moskusdundyne 135x200 cm med fyld af 90% hvide, europæiske moskusdun/10% moskusfjer, 430 g. Utroligt blødt og elegant bolster i 100% bomuldsbatist. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Bolsteret indeholder kølende og temperaturregulerende TEMPRAKON® rumteknologi, hvilket skaber et tørt og behageligt sovemiljø. Gennemsyet i kvadrater, så fyldet forbliver jævnt fordelt. Bæreevne 725. Vask 60°C.
Varenummer: 4048550
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Moskusdundyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 430 g |
| Fyld | 90% hvide, europæiske moskusdun/10% hvide, europæiske moskusfjer |
| Bæreevne | 725 |
| Totalvægt | 1400 g |
| Bolster | 100% bomuld, batist |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, satin, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , , , |
| Indpakning | Colour box |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Allergivenlig moskusdundyne 135x200 cm med fyld af 90% hvide, europæiske moskusdun/10% moskusfjer, 430 g. Utroligt blødt og elegant bolster i 100% bomuldsbatist. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Bolsteret indeholder kølende og temperaturregulerende TEMPRAKON® rumteknologi, hvilket skaber et tørt og behageligt sovemiljø. Gennemsyet i kvadrater, så fyldet forbliver jævnt fordelt. Bæreevne 725. Vask 60°C.
Varenummer: 4048550
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Moskusdundyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 430 g |
| Fyld | 90% hvide, europæiske moskusdun/10% hvide, europæiske moskusfjer |
| Bæreevne | 725 |
| Totalvægt | 1400 g |
| Bolster | 100% bomuld, batist |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, satin, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , , , |
| Indpakning | Colour box |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


