
Allergivenlig moskusdundyne 140x200 cm med boxkant. Fyld af 90% hvide, europæiske moskusdun/10% moskusfjer, 700 g. Moskusdun minder om de eksklusive edderdun og har en enestående isoleringsevne. Bolster i 100% økologisk bomuld. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Syet i kassetter med kanalvægge, så dunene isolerer uden kuldebroer. Bæreevne 750. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4046450
| Type | Vinterdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Moskusdundyne |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 700 g |
| Fyld | 90% hvide, europæiske moskusdun/10% hvide, europæiske moskusfjer |
| Bæreevne | 750 |
| Totalvægt | 1600 g |
| Bolster | 100% bomuld, økologisk |
| Konstruktion | Kassettesyet med indre kanalvægge |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuld, økologisk, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , , |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Allergivenlig moskusdundyne 140x200 cm med boxkant. Fyld af 90% hvide, europæiske moskusdun/10% moskusfjer, 700 g. Moskusdun minder om de eksklusive edderdun og har en enestående isoleringsevne. Bolster i 100% økologisk bomuld. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Syet i kassetter med kanalvægge, så dunene isolerer uden kuldebroer. Bæreevne 750. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4046450
| Type | Vinterdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Moskusdundyne |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 700 g |
| Fyld | 90% hvide, europæiske moskusdun/10% hvide, europæiske moskusfjer |
| Bæreevne | 750 |
| Totalvægt | 1600 g |
| Bolster | 100% bomuld, økologisk |
| Konstruktion | Kassettesyet med indre kanalvægge |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuld, økologisk, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , , |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


