
Allergivenlig andedunsdyne 135x200 cm med fyld af 90% hvide, europæiske andedun/10% andefjer, 120 g. Blødt bolster i 100% bomuldscambric med ventilerende kanaler. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Gennemsyet i kvadrater, så fyldet forbliver jævnt fordelt. Bæreevne 700. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Andedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 120 g |
| Fyld | 90% hvide, europæiske andedun/10% hvide, europæiske andefjer |
| Bæreevne | 700 |
| Totalvægt | 1130 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater, Ventilerende kanaler |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Sval |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 15 års garanti |
| Producent |
Allergivenlig andedunsdyne 135x200 cm med fyld af 90% hvide, europæiske andedun/10% andefjer, 120 g. Blødt bolster i 100% bomuldscambric med ventilerende kanaler. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Gennemsyet i kvadrater, så fyldet forbliver jævnt fordelt. Bæreevne 700. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Andedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 120 g |
| Fyld | 90% hvide, europæiske andedun/10% hvide, europæiske andefjer |
| Bæreevne | 700 |
| Totalvægt | 1130 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater, Ventilerende kanaler |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Sval |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 15 års garanti |
| Producent |


