
Allergivenlig gåsedunsdyne 135x200 cm med fyld af 100% hvide, europæiske gåsedun, 180 g. Utroligt blødt og elegant bolster i 100% bomuldsbatist. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Gennemsyet i kvadrater, så fyldet forbliver jævnt fordelt. Bæreevne 800. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4042850
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Gåsedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 180 g |
| Fyld | 100% hvide, europæiske gåsedun |
| Bæreevne | 800 |
| Totalvægt | 790 g |
| Bolster | 100% bomuld, batist |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Guld, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Sval |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Allergivenlig gåsedunsdyne 135x200 cm med fyld af 100% hvide, europæiske gåsedun, 180 g. Utroligt blødt og elegant bolster i 100% bomuldsbatist. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Gennemsyet i kvadrater, så fyldet forbliver jævnt fordelt. Bæreevne 800. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4042850
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Gåsedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 180 g |
| Fyld | 100% hvide, europæiske gåsedun |
| Bæreevne | 800 |
| Totalvægt | 790 g |
| Bolster | 100% bomuld, batist |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Guld, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Sval |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


