
Andedunsdyne 135x200 cm med fyld af 60% hvide andedun/40% andefjer, 900 g. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Syet i kassetter med kanalvægge, så dunene isolerer uden kuldebroer. Bæreevne 400. Vask 60°C.
Varenummer: 4011550
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Andedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 900 g |
| Fyld | |
| TOG (UK) | 10.5 |
| Bæreevne | 400 |
| Totalvægt | 1700 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Kassettesyet med indre kanalvægge |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Blå, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |
Andedunsdyne 135x200 cm med fyld af 60% hvide andedun/40% andefjer, 900 g. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Syet i kassetter med kanalvægge, så dunene isolerer uden kuldebroer. Bæreevne 400. Vask 60°C.
Varenummer: 4011550
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Andedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 900 g |
| Fyld | |
| TOG (UK) | 10.5 |
| Bæreevne | 400 |
| Totalvægt | 1700 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Kassettesyet med indre kanalvægge |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Blå, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |


