
Praktisk helårsdyne 135x200 cm der består af 2 sammenknappede dyner. De 2 dyner kan bruges sammenknappet og hver for sig alt efter årstid. Fyldt med 90% andedun/10% andefjer, 350/750 g. Bolster i 100% bomuld. Syet i kassetter med kanalvægge, så dunene isolerer uden kuldebroer. Bæreevne 550. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
| Type | |
|---|---|
| Fyldtype | Andedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 350/750 g |
| Fyld | 90% grå andedun/10% grå andefjer |
| Bæreevne | 550 |
| Totalvægt | 2535 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | Kassettesyet med indre kanalvægge |
| Farve | Grå, Striber, Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Grå, Materiale 100% polyester, satin, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Praktisk helårsdyne 135x200 cm der består af 2 sammenknappede dyner. De 2 dyner kan bruges sammenknappet og hver for sig alt efter årstid. Fyldt med 90% andedun/10% andefjer, 350/750 g. Bolster i 100% bomuld. Syet i kassetter med kanalvægge, så dunene isolerer uden kuldebroer. Bæreevne 550. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
| Type | |
|---|---|
| Fyldtype | Andedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 350/750 g |
| Fyld | 90% grå andedun/10% grå andefjer |
| Bæreevne | 550 |
| Totalvægt | 2535 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | Kassettesyet med indre kanalvægge |
| Farve | Grå, Striber, Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Grå, Materiale 100% polyester, satin, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


