
Fiberdyne 135x220 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede Trevira Fibelle-fiberdun, 650 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4141551
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Ekstra lang dyne |
| Fyldvægt | 650 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 1400 g |
| Mærkevare | Trevira Fibelle |
| Bolster | |
| Konstruktion | Mønsterquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Mønstret, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Fiberdyne 135x220 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede Trevira Fibelle-fiberdun, 650 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4141551
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Ekstra lang dyne |
| Fyldvægt | 650 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 1400 g |
| Mærkevare | Trevira Fibelle |
| Bolster | |
| Konstruktion | Mønsterquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Mønstret, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


