
Varenummer: 2522951
| Materiale | 60% polyester (100% genanvendt)/40% bomuld |
|---|---|
| Materiale, bagside | Latex |
| Størrelse | 50x80 cm |
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Note Denne bademåttes konstruktion kan skabe naturlige trævler, og totter kan løsne sig ved vask. Skulle dette forekomme, da klip de løse totter væk, uden at hive i produktet. Det vil ikke skade produktets holdbarhed eller kunne ses, Trækkes i form i våd tilstand og hænges til tørre på snor, Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Design | Mønstret |
| Farve | Mørk sand |
| Farvemetode | |
| Kvalitet | PLUS |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 2522951
| Materiale | 60% polyester (100% genanvendt)/40% bomuld |
|---|---|
| Materiale, bagside | Latex |
| Størrelse | 50x80 cm |
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Note Denne bademåttes konstruktion kan skabe naturlige trævler, og totter kan løsne sig ved vask. Skulle dette forekomme, da klip de løse totter væk, uden at hive i produktet. Det vil ikke skade produktets holdbarhed eller kunne ses, Trækkes i form i våd tilstand og hænges til tørre på snor, Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Design | Mønstret |
| Farve | Mørk sand |
| Farvemetode | |
| Kvalitet | PLUS |
| Producent | Kontakt Kundeservice |