
Varenummer: 2515100
| Materiale | 69% polyester/31% bomuld |
|---|---|
| Materiale, bagside | Sprayet latex |
| Størrelse | 60x90 cm |
| Vask | 30°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Må ikke bleges eller vrides, Bademåtten må ikke vrides, Til daglig vedligeholdelse rystes bademåtten forsigtigt, for at fjerne fnuller eller skidt, Hænges til tørre på snor, Note Denne bademåttes konstruktion kan skabe naturlige trævler, og totter kan løsne sig ved vask. Skulle dette forekomme, da klip de løse totter væk, uden at hive i produktet. Det vil ikke skade produktets holdbarhed eller kunne ses |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Design | Ensfarvet |
| Farve | Natur |
| Farvemetode | |
| Kvalitet | GOLD |
| Producent |
Varenummer: 2515100
| Materiale | 69% polyester/31% bomuld |
|---|---|
| Materiale, bagside | Sprayet latex |
| Størrelse | 60x90 cm |
| Vask | 30°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Må ikke bleges eller vrides, Bademåtten må ikke vrides, Til daglig vedligeholdelse rystes bademåtten forsigtigt, for at fjerne fnuller eller skidt, Hænges til tørre på snor, Note Denne bademåttes konstruktion kan skabe naturlige trævler, og totter kan løsne sig ved vask. Skulle dette forekomme, da klip de løse totter væk, uden at hive i produktet. Det vil ikke skade produktets holdbarhed eller kunne ses |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Design | Ensfarvet |
| Farve | Natur |
| Farvemetode | |
| Kvalitet | GOLD |
| Producent |