
Varenummer: 2518600
| Materiale | 97% bomuld/3% polyester |
|---|---|
| Materiale, bagside | Bagside i SEBS |
| Størrelse | 50x80 cm |
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Design | Mønstret |
| Farve | Natur |
| Farvemetode | Printet |
| Kvalitet | PLUS |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 2518600
| Materiale | 97% bomuld/3% polyester |
|---|---|
| Materiale, bagside | Bagside i SEBS |
| Størrelse | 50x80 cm |
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Design | Mønstret |
| Farve | Natur |
| Farvemetode | Printet |
| Kvalitet | PLUS |
| Producent | Kontakt Kundeservice |