
Varenummer: 2526642
| Materiale | 97% bomuld/3% andre fibre |
|---|---|
| Materiale, bagside | Sprayet latex |
| Størrelse | 50x80 cm |
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Skal altid vaskes separat, Note Denne bademåttes konstruktion kan skabe naturlige trævler, og totter kan løsne sig ved vask. Skulle dette forekomme, da klip de løse totter væk, uden at hive i produktet. Det vil ikke skade produktets holdbarhed eller kunne ses, Brug en vaskepose eller et pudebetræk for at undgå skader på bademåtten, Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Design | Mønstret |
| Farve | Natur |
| Farvemetode | Farvet |
| Kvalitet | PLUS |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 2526642
| Materiale | 97% bomuld/3% andre fibre |
|---|---|
| Materiale, bagside | Sprayet latex |
| Størrelse | 50x80 cm |
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Skal altid vaskes separat, Note Denne bademåttes konstruktion kan skabe naturlige trævler, og totter kan løsne sig ved vask. Skulle dette forekomme, da klip de løse totter væk, uden at hive i produktet. Det vil ikke skade produktets holdbarhed eller kunne ses, Brug en vaskepose eller et pudebetræk for at undgå skader på bademåtten, Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Design | Mønstret |
| Farve | Natur |
| Farvemetode | Farvet |
| Kvalitet | PLUS |
| Producent | Kontakt Kundeservice |