
Tyngdetæppe 6 kg med fyld af 70% plastikperler/30% polyesterfibre. Vægten fra plastikperlerne giver et blødt, jævnt tryk på hele kroppen, hvilket er kendt for at have en beroligende og afslappende effekt. Tæppet er inddelt i 6 vinger, hvilket gør at tæppet kan pakkes tæt omkring skuldrene, overkroppen og lårene. Bolster i 100% polyester. 152x171 cm
| Type | Tyngdetæppe |
|---|---|
| Størrelse | Bredde 152 cm, Længde 171 cm |
| Fyldvægt | 5125 g |
| Fyld | 70% plastikperler/30% polyesterfibre |
| Totalvægt | 6000 g |
| Bolster | 100% polyester |
| Farve | Grå |
| Vask | Nej |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Tyngdetæppe 6 kg med fyld af 70% plastikperler/30% polyesterfibre. Vægten fra plastikperlerne giver et blødt, jævnt tryk på hele kroppen, hvilket er kendt for at have en beroligende og afslappende effekt. Tæppet er inddelt i 6 vinger, hvilket gør at tæppet kan pakkes tæt omkring skuldrene, overkroppen og lårene. Bolster i 100% polyester. 152x171 cm
| Type | Tyngdetæppe |
|---|---|
| Størrelse | Bredde 152 cm, Længde 171 cm |
| Fyldvægt | 5125 g |
| Fyld | 70% plastikperler/30% polyesterfibre |
| Totalvægt | 6000 g |
| Bolster | 100% polyester |
| Farve | Grå |
| Vask | Nej |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


