
Tyngdedyne 7 kg med fyld af 95% glasperler/3% silikoniserede hulfibre/2% Outlast-fibre. Tyngden af glasperlerne får dynen til at lægge sig tæt omkring kroppen. Dynen giver et blødt, jævnt tryk på hele kroppen, hvilket er kendt for at have en beroligende og afslappende effekt. Bolster i 100% bomuld med ventilerende kanaler i mesh. Både fyld og bolster indeholder kølende og temperaturregulerende Outlast® rumteknologi, som skaber et tørt og behageligt sovemiljø. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske. 140x200 cm
Varenummer: 4049950
| Type | Tyngdedyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 5876 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 7000 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Vedligehold | Kan maskinvaskes ved 60 grader og lufttørre. Tjek altid din vaskemaskines kapacitet før vask. Skal rystes og luftes regelmæssigt, undgå at banke og støvsuge. |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuldscambric, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Tyngdedyne 7 kg med fyld af 95% glasperler/3% silikoniserede hulfibre/2% Outlast-fibre. Tyngden af glasperlerne får dynen til at lægge sig tæt omkring kroppen. Dynen giver et blødt, jævnt tryk på hele kroppen, hvilket er kendt for at have en beroligende og afslappende effekt. Bolster i 100% bomuld med ventilerende kanaler i mesh. Både fyld og bolster indeholder kølende og temperaturregulerende Outlast® rumteknologi, som skaber et tørt og behageligt sovemiljø. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske. 140x200 cm
Varenummer: 4049950
| Type | Tyngdedyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 5876 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 7000 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Vedligehold | Kan maskinvaskes ved 60 grader og lufttørre. Tjek altid din vaskemaskines kapacitet før vask. Skal rystes og luftes regelmæssigt, undgå at banke og støvsuge. |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuldscambric, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


