
Tyngdedyne 7 kg med fyld af 95% glasperler/5% polyesterfibre. Tyngden af glasperlerne får dynen til at lægge sig tæt omkring kroppen. Dynen giver et blødt, jævnt tryk på hele kroppen, hvilket er kendt for at have en beroligende og afslappende effekt. Bolster i 100% bomuld. Inkl. opbevaringstaske. 135x200 cm
| Type | Tyngdedyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 6409 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 7000 g |
| TOG (UK) | 6 |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | Kvadratquiltet |
| Farve | Lysegrå |
| Vask | Nej |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Lysegrå, Materiale 100% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |
Tyngdedyne 7 kg med fyld af 95% glasperler/5% polyesterfibre. Tyngden af glasperlerne får dynen til at lægge sig tæt omkring kroppen. Dynen giver et blødt, jævnt tryk på hele kroppen, hvilket er kendt for at have en beroligende og afslappende effekt. Bolster i 100% bomuld. Inkl. opbevaringstaske. 135x200 cm
| Type | Tyngdedyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 6409 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 7000 g |
| TOG (UK) | 6 |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | Kvadratquiltet |
| Farve | Lysegrå |
| Vask | Nej |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Lysegrå, Materiale 100% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |


