
Varenummer: 5098003
| Materiale | 90% bomuld (20% genanvendt)/10% hør |
|---|---|
| Vask | 30°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vask og tør før oplægning |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Skjulte stropper, Løbegang |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 220 g/m². |
| Design | Stribet |
| Farve | Hvid |
| Farvemetode | Bleget |
| Producent |
Varenummer: 5098003
| Materiale | 90% bomuld (20% genanvendt)/10% hør |
|---|---|
| Vask | 30°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vask og tør før oplægning |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Skjulte stropper, Løbegang |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 220 g/m². |
| Design | Stribet |
| Farve | Hvid |
| Farvemetode | Bleget |
| Producent |



