
Varenummer: 5001000
| Materiale | 100% polyester (100% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vask og tør før oplægning |
| Behandling | Stryges på bagsiden |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Skjulte stropper, Løbegang |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let kortes af med et strygejern, en klud og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 125 g/m². |
| Design | Ensfarvet |
| Farve | Beige |
| Farvemetode | Dope-farvet |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 5001000
| Materiale | 100% polyester (100% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vask og tør før oplægning |
| Behandling | Stryges på bagsiden |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Skjulte stropper, Løbegang |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let kortes af med et strygejern, en klud og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 125 g/m². |
| Design | Ensfarvet |
| Farve | Beige |
| Farvemetode | Dope-farvet |
| Producent | Kontakt Kundeservice |



