
Varenummer: 5095012
| Materiale | 100% bomuld (20% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 30°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vask med lignende farver. Vask og tør før oplægning |
| Topafslutning | Skjulte stropper |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 115 g/m². |
| Design | Mønstret |
| Farve | Beige |
| Farvemetode | |
| Producent |
Varenummer: 5095012
| Materiale | 100% bomuld (20% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 30°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vask med lignende farver. Vask og tør før oplægning |
| Topafslutning | Skjulte stropper |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 115 g/m². |
| Design | Mønstret |
| Farve | Beige |
| Farvemetode | |
| Producent |



