
Varenummer: 5089001
| Materiale | 100% polyester (36% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Skjulte stropper |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 69 g/m². |
| Design | Ensfarvet |
| Farve | Råhvid |
| Farvemetode | Farvet |
| Producent |
Varenummer: 5089001
| Materiale | 100% polyester (36% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Skjulte stropper |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 69 g/m². |
| Design | Ensfarvet |
| Farve | Råhvid |
| Farvemetode | Farvet |
| Producent |



