
Varenummer: 5090901
| Materiale | 60% polyester (100% genanvendt)/40% bomuld |
|---|---|
| Vask | 30°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vask med lignende farver. Vask og tør før oplægning |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Løbegang |
| Størrelse | 1 x B140 x H175 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let kortes af med et strygejern, en klud og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 115 g/m². |
| Design | Stribet |
| Farve | Råhvid |
| Farvemetode | Bleget/farvet |
| Producent |
Varenummer: 5090901
| Materiale | 60% polyester (100% genanvendt)/40% bomuld |
|---|---|
| Vask | 30°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vask med lignende farver. Vask og tør før oplægning |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Løbegang |
| Størrelse | 1 x B140 x H175 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let kortes af med et strygejern, en klud og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 115 g/m². |
| Design | Stribet |
| Farve | Råhvid |
| Farvemetode | Bleget/farvet |
| Producent |



