
Varenummer: 5095051
| Materiale | 100% polyester (22% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og opløsningsmidlerne angivet for symbol F - normal proces |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Må ikke stryges på bagsidens coating |
| Topafslutning | Ringe |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 300 g/m². |
| Design | Ensfarvet |
| Farve | Varm grå |
| Farvemetode | Farvet |
| Egenskab | |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 5095051
| Materiale | 100% polyester (22% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og opløsningsmidlerne angivet for symbol F - normal proces |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Må ikke stryges på bagsidens coating |
| Topafslutning | Ringe |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 300 g/m². |
| Design | Ensfarvet |
| Farve | Varm grå |
| Farvemetode | Farvet |
| Egenskab | |
| Producent | Kontakt Kundeservice |



