
Vandtæt lagen, der kan skæres i forskellige størrelser og former. Sælges pr. meter. B100 cm
Varenummer: 1736000
| Materiale | Forside:100% bomuld,Bagside:Polyuretan |
|---|---|
| Vask | 95°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vaskes før brug, Bør vaskes separat for at beskytte coatingen |
| Størrelse | Bredde 100 cm |
| Vægt | 160 g/m². |
| Vægt bagside | 40 g/m². |
| Farvemetode | Bleget |
| Egenskab | Vådliggerlagen |
| Farve | Hvid |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Producent |
Vandtæt lagen, der kan skæres i forskellige størrelser og former. Sælges pr. meter. B100 cm
Varenummer: 1736000
| Materiale | Forside:100% bomuld,Bagside:Polyuretan |
|---|---|
| Vask | 95°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vaskes før brug, Bør vaskes separat for at beskytte coatingen |
| Størrelse | Bredde 100 cm |
| Vægt | 160 g/m². |
| Vægt bagside | 40 g/m². |
| Farvemetode | Bleget |
| Egenskab | Vådliggerlagen |
| Farve | Hvid |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Producent |


