
Allergivenlig kapokpude 60x63/70 cm med 100% kapok, 950 g. Kapok er af natur antibakteriel, temperaturregulerende og fugttransporterende. Bolster i 100% bomuld.
Varenummer: 4229300
| Fyldtype | Kapokpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 15 cm |
| Fyldvægt | 950 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 1070 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Natur |
| Kant | Farve Natur, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Vask | Håndvask |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Høj |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Allergivenlig kapokpude 60x63/70 cm med 100% kapok, 950 g. Kapok er af natur antibakteriel, temperaturregulerende og fugttransporterende. Bolster i 100% bomuld.
Varenummer: 4229300
| Fyldtype | Kapokpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 15 cm |
| Fyldvægt | 950 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 1070 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Natur |
| Kant | Farve Natur, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Vask | Håndvask |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Høj |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


