
Fiberpude 60x63/70 cm med boxkant, som giver puden mulighed for at genvinde sin form og give jævn støtte. Let, luftigt fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 1300 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber. Quiltet med hulfibre. Vask 60°C.
Varenummer: 4324800
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Boxpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70x3 cm, Højde 21 cm |
| Fyldvægt | 1300 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 1445 g |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Quiltning | Hulfibre |
| Farve | Præget, Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, Facon 3 cm boxkant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Ekstra høj |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med boxkant, som giver puden mulighed for at genvinde sin form og give jævn støtte. Let, luftigt fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 1300 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber. Quiltet med hulfibre. Vask 60°C.
Varenummer: 4324800
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Boxpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70x3 cm, Højde 21 cm |
| Fyldvægt | 1300 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 1445 g |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Quiltning | Hulfibre |
| Farve | Præget, Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, Facon 3 cm boxkant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Ekstra høj |
| Producent |


