
Fiberpude 60x63/70 cm med boxkant, som giver puden mulighed for at genvinde sin form og give jævn støtte. Polyesterfiberfyld, 700 g. Bolster i 100% bomuld. Vask 60°C.
Varenummer: 4249700
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Boxpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70x3 cm, Højde 15 cm |
| Fyldvægt | 700 g |
| Fyld | 100% polyester, fibre |
| Totalvægt | 880 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon 3 cm boxkant |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Mellem |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med boxkant, som giver puden mulighed for at genvinde sin form og give jævn støtte. Polyesterfiberfyld, 700 g. Bolster i 100% bomuld. Vask 60°C.
Varenummer: 4249700
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Boxpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70x3 cm, Højde 15 cm |
| Fyldvægt | 700 g |
| Fyld | 100% polyester, fibre |
| Totalvægt | 880 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon 3 cm boxkant |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Mellem |
| Producent |


