
Fiberpude 60x63/70 cm med boxkant som giver puden mulighed for at genvinde sin form og give jævn støtte. Unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun, 1300 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og er nemme at ryste på plads. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C.
Varenummer: 4331700
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Boxpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70x3 cm, Højde 21 cm |
| Fyldvægt | 1300 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 1400 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Lysegrå, Mønstret, Hvid |
| Kant | Farve Hvid, , Facon 3 cm boxkant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Ekstra høj |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med boxkant som giver puden mulighed for at genvinde sin form og give jævn støtte. Unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun, 1300 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og er nemme at ryste på plads. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C.
Varenummer: 4331700
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Boxpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70x3 cm, Højde 21 cm |
| Fyldvægt | 1300 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 1400 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Lysegrå, Mønstret, Hvid |
| Kant | Farve Hvid, , Facon 3 cm boxkant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Ekstra høj |
| Producent |


