
Fiberpude 60x63/70 cm med let, luftigt fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 1300 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber. Quiltet med hulfibre. Vask 60°C.
Varenummer: 4255800
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 20 cm |
| Fyldvægt | 1300 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 1490 g |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Quiltning | Hulfibre |
| Farve | Præget, Hvid |
| Kant | Facon Interlock |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Høj |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med let, luftigt fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 1300 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber. Quiltet med hulfibre. Vask 60°C.
Varenummer: 4255800
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 20 cm |
| Fyldvægt | 1300 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 1490 g |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Quiltning | Hulfibre |
| Farve | Præget, Hvid |
| Kant | Facon Interlock |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Høj |
| Producent |


