
Fiberpude 60x63/70 cm med let fyld af hulfibre (100% genanvendt), 600 g. Blødt bolster i 100% polyestermikrofiber. Vask 60°C.
Varenummer: 4252200
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm |
| Fyldvægt | 600 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), hulfibre |
| Totalvægt | 670 g |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyestermikrofiber, Facon Interlock |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | BASIC |
| Højde | Mellem |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med let fyld af hulfibre (100% genanvendt), 600 g. Blødt bolster i 100% polyestermikrofiber. Vask 60°C.
Varenummer: 4252200
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm |
| Fyldvægt | 600 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), hulfibre |
| Totalvægt | 670 g |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyestermikrofiber, Facon Interlock |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | BASIC |
| Højde | Mellem |
| Producent |


