
Fiberpude 60x63/70 cm med let, luftigt fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 600 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber (100% genanvendt). Quiltet med hulfibre. Vask 60°C. 60x63/70 cm
Varenummer: 4255200
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 15 cm |
| Fyldvægt | 600 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 770 g |
| Bolster | 100% polyester (100% genanvendt), mikrofiber |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Quiltning | Polyesterfiber |
| Farve | Råhvid |
| Kant | Facon Interlock |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Mellem |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med let, luftigt fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 600 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber (100% genanvendt). Quiltet med hulfibre. Vask 60°C. 60x63/70 cm
Varenummer: 4255200
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 15 cm |
| Fyldvægt | 600 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 770 g |
| Bolster | 100% polyester (100% genanvendt), mikrofiber |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Quiltning | Polyesterfiber |
| Farve | Råhvid |
| Kant | Facon Interlock |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Mellem |
| Producent |


