
Fiberpude 60x63/70 cm med fyld af 75% blandede fibre og stof/25% silikoniserede spiralformede hulfibre, 830 g. Blødt bolster i 100% polyestermikrofiber. Quiltet med polyesterfibre. Vask 60°C.
Varenummer: 4318300
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 12 cm |
| Fyldvægt | 830 g |
| Fyld | 75% blandede fibre og stof (100% genanvendt)/25% polyester (100% genanvendt), silikoniserede spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 900 g |
| Fyld | Ydre kamre 100% polyester (100% genanvendt), fibre |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Quiltning | Polyesterfiber |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyestermikrofiber, Facon Overlock |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | BASIC |
| Højde | Lav |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med fyld af 75% blandede fibre og stof/25% silikoniserede spiralformede hulfibre, 830 g. Blødt bolster i 100% polyestermikrofiber. Quiltet med polyesterfibre. Vask 60°C.
Varenummer: 4318300
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 12 cm |
| Fyldvægt | 830 g |
| Fyld | 75% blandede fibre og stof (100% genanvendt)/25% polyester (100% genanvendt), silikoniserede spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 900 g |
| Fyld | Ydre kamre 100% polyester (100% genanvendt), fibre |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Quiltning | Polyesterfiber |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyestermikrofiber, Facon Overlock |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | BASIC |
| Højde | Lav |
| Producent |


